Bölgesel İncelme

Fazla kilolar birçok insanın sıkıntı yaşamasına neden oluyor. Özellikle de diyet ve spor yapılmasına rağmen vücudun belirli bölgelerinde biriken yağlar kişilerin hayatını ve sağlığını olumsuz etkiliyor. Bu nedenle son yıllarda bölgesel incelme konusunda oldukça ilerleme kat edilerek birbirinden farklı uygulamalar gerçekleştirilmeye başladı. Bursa bölgesel incelme konusunda deneyimi ile kendini ispatlayan güzellik merkezimiz sizinde bölgesel yağlanmalarınızdan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel incelme için iğneli, vakumlu ya da cerrahi yöntemler uygulanabiliyor. Peki bu yöntemler hangileri? İşte bu sorunun cevabı:

1-Mezoterapi

Bölgesel incelme ve selülit tedavisi denildiğinde akla ilk gelen yöntemlerden biri mezoterapi. Bu yöntemde yağı eriten ve dolaşımı düzenleyen bir karışım çok ince iğneler kullanılarak deri altına enjekte ediliyor. Her bir seansı yaklaşık 10 dakika süren mezoterapi bölgesel yağların yok olmasını sağlamasının yanı sıra cildin düzelmesine ve gençleşmesine de katkıda bulunuyor.

2-Lipoliz

Cerrahi bir yöntem uygulatmadan bölgesel yağlarından kurtulmak isteyenler için lipoliz en ideal bölgesel incelme yöntemlerinden biri olarak gösteriliyor. İlaç eritme yöntemi ile yapılan lipoliz yine çok ince iğneler yardımıyla uygulanıyor. Yağ hücrelerini eriten bir bölgesel incelme yöntemi olan lipolizin en büyük avantajlarından biri kişiye acı vermeyen bir uygulama olması.

3-Liposuction

Liposuction yönteminde vücudun belli bölgelerinde toplanan yağlar ince metal borular yardımıyla vakum yöntemiyle alınmaktadır. Bu yöntem sayesinde yağ hücrelerinin sayısı azalmakta ve bu sayede tekrar aynı bölgelerde yağlanma olmasının önüne geçilmektedir.

4-Ultrashape

İstenmeyen yağ hücrelerinin ultrasonla parçalanması anlamına gelen ultrashape, son derece acısız bir yöntem olarak dikkat çekiyor. Deri altındaki yağ hücrelerinin ses dalgaları ile parçalanması sağlandığından kalıcı bir şekilde bölgesel incelme gerçekleşmektedir.

5-Karboksiterapi

Saf karbondioksit gazının özel bir cihaz kullanılarak deri içine ve altına verildiği bölgesel incelme yöntemi karboksiterapi olarak adlandırılmaktadır. Bu tedavi ile vücuttan karbondioksit atımı hızlı bir şekilde sağlanmakta ve yağ yakımı gerçekleştirilmektedir.

6-TEI Sistemi

Bir seansı ortalama 45 dakika süren TEI sisteminde kızıl ötesi ışınlar, elektrostimulasyon ve ısı terapisi yöntemleri bir arada kullanılmaktadır. Bu sistem sayesinde yağlar yakılmakta ve aynı zamanda hormonal metabolizma düzenlenmektedir.

7-Radyofrekans

Bu uygulama ısı kullanılarak gerçekleştirilmekte ve vücutta bulunan su molekülleri ile iyonlar radyo dalgaları sayesinde harekete geçirilmektedir. Isı sayesinde yağlar erimekte ve bölgesel incelme sağlanmaktadır.

Bursa bölgesel incelme ve güzellikle ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabını sitemizde bulabilirsiniz.

Randevu almak için iletişime geçin