Boyun Toparlama

İlerleyen yıllarla birlikte çenenin yan kısımları ile birlikte gıdı ve boyun bölgesinde sarkma ve deformasyonlar meydana gelmekte ve bu durum ortaya estetik olmayan görüntüler çıkartmaktadır. Günümüzde boyun germe için cerrahi olmayan çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Sizde bu tür bir sorun yaşıyorsanız Bursa boyun toparlama söz konusu olduğunda ön plana çıkan sitemizden faydalanabilirsiniz.

Boyun ve Gıdı Bölgesinde Neden Sarkma Oluşur?

Boyun ve gıdı bölgesinde meydana gelen sarkmaların birkaç sebebi vardır. Bunları genetik sebepler, kişinin ideal kilosunun üzerinde olması, çene kemiğinin gelişiminin geri kalması, ilerleyen yaş nedeniyle yanak bölgesinin sarkması ve cildin gevşekliğinin artması olarak sıralayabiliriz. Bu sebepler çene hattının düzleşmesine hatta görünmez bir hal almasına yol açabilir. Bu nedenle estetik bir müdahaleye ihtiyaç duyulması mümkündür.

Ameliyatsız Boyun Toparlama Uygulamaları

Günümüzde boyun toparlama ile ilgili çeşitli ameliyatsız uygulamalar bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere ultraterapi, VShape, C vitamini enjeksiyonu ve Needle Shaping ile boyun toparlama yöntemlerinden bahsetmek istiyoruz.

1-Ultraterapi İle Boyun Toparlama

Tıpta 50 yıldan fazla bir zamandır kullanılan ultrasondan faydalanılan ultraterapi son derece zararsız ve güvenilir bir yöntemdir. Bu yöntem ile ses dalgaları kullanılarak cildin alt katmanlarındaki dokular uyarılmakta ve kollojen üretimi artmaktadır. Daha fazla kollojen üretimi sayesinde ciltteki bağ dokusu güçlenmekte ve cilt sıkılaşarak gerginleşmektedir.

2-VShape İle Boyun Toparlama

Ameliyatsız boyun toparlama yöntemlerinden olan VShape hem boyun hem de gıdı bölgesindeki sarkmaları ve kırışıklıkları düzeltmek için uygulanmaktadır. Bu yöntemde ultrason ve radyofrekans teknolojisi kullanılmaktadır. Cildin alt tabakalarındaki kollojen lifleri ısıtılmakta ve bu sayede cildin dış yüzeyi gözle görülür derecede gerginleştirilmektedir.

3-C Vitamini Enjeksiyonu İle Boyun Toparlama

Cildinde fazla katlanma ve sarkma problemi olmayan ancak gıdı ve çift çene görünümüyle ilgili sorunlar yaşayan hastalarda kullanılan bu yöntem buz uygulaması ile gerçekleştirilmektedir. 1,5 ay ara ile yapılacak 3 seans sorundan kurtulmak için yeterli olmaktadır.

4-Needle Shaping İle Boyun Toparlama

Needle Shaping özellikle boyun bölgesinde deri fazlalığı, hafif sarkmalar ve çizgiler oluşması durumlarında uygulanan bir yöntemdir. Kollojen üretimini arttırarak cildin gerginleşmesini ve sıkılaşmasını sağlayan Needle Shaping uygulamasının 1 ay ara ile 3 defa uygulanması yeterli olacaktır.

Randevu almak için iletişime geçin