Cildinize Profesyonel Bakımlar Haricinde Evde de Bakmayı İhmal Etmeyin

Cildinize Profesyonel Bakımlar Haricinde Evde de Bakmayı İhmal Etmeyin

Cildinize aylık ve yıllık olarak yaptırdığınız profesyonel bakımlar haricinde, evde haftada bir yapacağınız bakımlar ile cildinizi daha da sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bunun için size evde uygulayabileceğiniz, ekonomik ve kolay bulunabilen malzemelerle birkaç tarif önereceğiz.

Kahve Telvesi İle Peeling

Türk kahvenizi şekersiz içtikten sonra bakımınızı ihmal etmeyin! Kahve telvesi çok uzun zamanlardan beri cilt güzelliği için uygulanan bir bakımdır. İçtiğiniz kahvenin telvesi ile cildinize uygulayacağınız 5 dakikalık bir peeling uygulaması ile cildiniz ölü hücrelerden kurtulur ve ışıldar.

Kırışıklıklar İçin Bal ve Yumurta Maskesi

Bal ve yumurta, güzellik için harika karışım. İki çorba kaşığı balı yumurta beyazıyla karıştırın. Bir çorba kaşığı limon suyu ekleyin ve yüzünüze sürerek hafifçe masaj yapın. Cildinizin gerildiğini hissedeceksiniz. 20 dakika bekleyin ve yüzünüzü yağsız sütle temizleyin.

Akne ve Akne İzleri İçin Bal ve Limon Maskesi

Bir çorba kaşığı balı bir çorba kaşığı limon suyuyla karıştırın. Pamukla cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Maskeyi pamukla ve maden suyuyla temizleyin. İyice temizlediğinizden emin olun çünkü cildinizde limon kalırsa güneşe çıkmanız durumunda koyu renk lekelere neden olabilir.

Beslenmek Çok Önemli

Unutmayın, cildinize ne kadar dıştan bakım yapsanız da içten iyi beslenmediğiniz takdirde cildinizi güzelleştiremezsiniz. Gerekli vitaminleri alıp, bol su içtiğinizde ve cildinize profesyonel ve ev bakımları uyguladığınızda cildiniz hep parlayacak ve genç kalacaktır.