El-Ayak Bakımı (Manikür Pedikür)

Güzel bir görüntüye sahip olmak için sadece yüzünüze bakım yapmanız yeterli değildir. Aynı zamanda el-ayak bakımı (manikür pedikür) yaptırmanız da gerekmektedir. Manikür ve pedikür yaptırmak ellerinizin ve ayaklarınızın sadece güzel görünmesini sağlamakla kalmayıp daha sağlıklı olmalarını da sağlayacaktır. Bursa el-ayak bakımı (manikür pedikür) söz konusu olduğunda güzellikle ilgili diğer tüm konularda olduğu gibi en güncel bilgileri sunan sitemizden faydalanmanız mümkün.

Manikür Nedir?

Manikürü el tırnaklarının göze daha hoş görünmesini sağlamak için yapılan bir temizlik ve bakım işlemi olarak tanımlayabiliriz. Manikürün mutlaka güzellik salonlarında uzmanlar tarafından yapılması gerekmektedir. Tırnak diplerindeki ölü derilerin temizlenmesi ile başlayan manikür işlemi tırnaklar uzadığı zaman daha güzel görünmeleri için yapılan işlemlerle sürdürülmektedir. Manikür sayesinde tırnak aralarında meydana gelen kararmalar da azaltılmaktadır. Manikür yapmaya ellerin jel ile temizlenmesiyle başlanmakta ve eller havluyla iyice kurulanmaktadır. Ardından tırnak diplerindeki etler temizlenmekte ve tırnaklar törpülenmektedir. Tırnakların durumuna göre tırnaklardaki ölü deriler geri ittirilmekte ve tırnaklar fırçalanarak manikür işlemi tamamlanmaktadır.

Pedikür Nedir?

Temel olarak ayak bakımı olarak tanımlanan pedikür, ayak tırnaklarının istenilen şekle getirilmesinden tırnak diplerindeki etlerin şekillendirilmesine kadar değişik kriterlerden oluşmaktadır. Ayaklarımız gün içerisinde vücudumuzun tüm ağırlığını taşıdığı ve uzun saatler boyunca ayakkabılar içinde kapalı kaldığı için zamanla derileri sertleşmekte ve ayaklar güzel görünümünü kaybedebilmektedir. Pedikür sayesinde bu olumsuzluklar ortadan kaldırılmakta ve ayaklar eski güzelliğine kavuşturulmaktadır. Mutlaka güzellik salonlarında uzmanlar tarafından yapılması gereken pedikür işlemine ayakların sıcak su içinde bir süre bekletilmesiyle başlanmakta, ardından ölü derilerden kurtulmak için ponza taşıyla özellikle topuk bölgelerinin ovulmasıyla devam edilmektedir. Tırnak diplerindeki etler kesilerek şekillendirilmekte ve tırnaklar törpülenerek şekillendirilmektedir. Son olarak anti bakteriyel ürünler kullanılarak ayaklar silinmekte ve pedikür işlemi tamamlanmaktadır.

El-ayak bakımı (manikür pedikür) kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir konudur. Özellikle ayak bakımının uzun süre ihmal edilmesi ortaya giderilmesi güç sorunlar çıkarabilir. Elleriniz ve ayaklarınızın bakımının en iyi şekilde yapılmasını istiyorsanız Bursa el-ayak bakımı (manikür pedikür) konusunda uzman olan güzellik merkezimizle mutlaka iletişime geçmelisiniz.

Randevu almak için iletişime geçin