Elektroterapi

Elektroterapi, elektrik akımının fiziksel etkilerinden tedavi amacıyla yararlanılması işlemine verilen addır. Bu uygulama ile cilt yüzeyi ve cilt altı dokuları ile derin kas gruplarına yüksek frekanslı elektriksel uyarılan verilmekte ve aktive olmaları sağlanmaktadır. Elektroterapi uygulaması selülit tedavisinde ve bölgesel yağlanmalarda başvurulan bir yöntemdir. Bursa elektroterapi ve elektroterapinin faydaları gibi konularda bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Elektroterapi Nasıl Uygulanır?

Bu uygulamada kasların başlangıç ve bitimlerine elektrotlar yerleştirilmekte ve bu elektrotlara doğru akım verilmektedir. Bu işlemin ortaya çıkardığı titreşim 72 saat boyunca devam etmektedir. Bu nedenle elektroterapi uygulaması haftada iki defa gerçekleştirilmelidir. Bu uygulamayı yaptıran hastanın tedavi süresince kas gelişimini sağlamak için elektroterapi uzmanının tavsiyeleri doğrultusunda beslenmelidir.

Elektroterapi Ne İşe Yarar?

Elektroterapi sayesinde vücuttaki sarkık ve güçsüz kaslarda toparlanma meydana gelmektedir. Böylece uygulama yapılan bölgede sıkılaşma oluşmakta ve dokulardaki oksijenlenme arttığından yağ yakımı da hızlanmaktadır. Kimyasal etkiye ihtiyaç duymadan kasların çalışmasını ve güçlenmesini sağlayan bu yöntem ile artık maddeler de temizlenmektedir. Elektroterapi özellikle yüz, göbek, kalça, karın, basen, bel çevresi ve göğüs bölgesine uygulanmaktadır.

Elektroterapi Cihazı Nasıl Çalışır?

Bölgesel incelmenin gerçekleşmesi istenilen bölgeye elektroterapi cihazında bulunan 16-24 elektrot ucu yapıştırılır ve az miktarlarda elektrik şoku verilir. Çok sayıda elektrot ucu olması elektroterapiyi cazip kılan etkenlerden biridir. Bu sayede vücudun birden fazla bölgesinde aynı zamanda incelme meydana getirilebilmektedir.

Elektroterapi Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Elektroterapi seansları uygulanmadan önce hastaya çeşitli testler yapılmakta, vücudundaki yağların yoğunluğu ve hangi bölgelerde bulunduğu tespit edilmektedir. Her bir seans yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. Her ne kadar 3. veya  4. seanstan sonra  elektroterapinin etkileri hissedilmeye başlansa da gözle görülür sonuçlar alabilmek için ortalama 24 seans elektroterapi uygulanmalıdır. Tedavi bittiğinde yağlarda ciddi anlamda erime meydana gelmekte ve belirgin bir şekilde bölgesel incelme sağlanmaktadır.

Elektroterapi ve benzeri pek çok konuda güzellik merkezimiz her zaman hizmetinizdedir. Merkezimizi ziyaret ederek yaptırmak istediğiniz uygulamalar konusunda bilgi edinebilir ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan çalışma anlayışımızdan faydalanma ayrıcalığına erişebilirsiniz.

Randevu almak için iletişime geçin