Kalıcı Kaş Makyajı

Kaşlar yüz güzelliğinin belirginleştirilmesinde oldukça büyük role sahiptir. Kaşlarının seyrek olmasından ya da istediği şekle sahip olmamasından yakınan çok sayıda kadın bulunmaktadır. Günümüzde güzellikle ilgili her alanda olduğu gibi kaşlarla ilgili problemleri çözmek üzere de geliştirilmiş yöntemler bulunmaktadır. Bunlar biri de kalıcı makyaj ile kaşların kalınlaştırılması ve istenilen şeklin verilmesidir. Son yıllarda kalın kaşların moda olması kalıcı kaş makyajı uygulamasına olan rağbeti arttırmıştır. Bursa kaş makyajı hakkındaki detayları güzellik merkezimizden öğrenmeniz mümkündür.

Kalıcı Kaş Makyajı Kimlere Uygulanır?

Kaş şekli ve renginde doğuştan sorun olan kişiler, kaşlarının daha kavisli görünmesini istemenler, cımbızla yanlış alınma sonucu kaşları seyrekleşmiş olanlar, kaşlarını kalınlaştırmak isteyenler, kaşları düşük olanlar, herhangi bir sebep yüzünden kaşları olmayanlar ve makyaj yapmakta zorlanan kişiler kalıcı kaş makyajı uygulamasını tercih edebilirler.

Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır?

Kalıcı kaş makyajı uygulamasına başlanmadan önce cilt temizleme losyonları kullanılarak iyice temizlenmekte ve sonrasında uygulama yapılacak bölge dezenfektan kullanılarak dezenfekte edilmektedir. Kaş çevresi uyuşturulduktan sonra kaş çizimi yapılarak kişiye gösterilmekte ve isteği doğrultusunda değişiklikler yapılmaktadır. Kişinin saç, ten ve göz rengine uyumlu olan bir boya belirlenerek uygulamadan önce iyice çalkalanır. Boya hazır hale geldikten sonra mikro steril iğne ucu cihaza geçirilir. Her bir kişi için kesinlikle tek kullanımlık iğnelerle kalıcı kaş makyajı uygulaması gerçekleştirilmelidir. Cihaz çalışıyorken iğnesi boyanın bulunduğu kabın içinde 5 saniye kadar tutularak boya alınır ve bir pamuk parçası üzerinde test edildikten sonra kalıcı kaş makyajı yapımına geçilir.

Kalıcı Kaş Makyajı Teknikleri

Kalıcı kaş makyajı iki şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan biri dolum tekniği diğeri ise kıl tekniği olarak adlandırılmaktadır. Kaşları seyrek olan kişilerde kaşların arasının kalıcı makyaj yardımıyla doldurulmasına dolum tekniği denilmektedir. Kıl tekniğinde ise kişinin kaşlarının arasına kılların çizilmesi ve çizilen kılların kalıcı makyajla boyanması ile yapılmaktadır.

Kalıcı Kaş Makyajı Etkisini Ne Kadar Sürdürmektedir?

Bursa kaş makyajı uygulaması ilk etapta fazla koyu renk olmuş gibi görünse de kısa bir süre içinde renk oturmakta ve kaşlar natürel bir görünüme kavuşmaktadır. Kaşlar bu görünümünü 1 yıl kadar korumaktadır.

Randevu almak için iletişime geçin