Kalıcı Makyaj İle Dövme

Dövme, kişilerin kendisini ifade edebilmek için kullandığı bir yöntem. Çok uzun yıllardır var olan dövmelere yüklenen anlamlar her kültürde farklılık göstermektedir. Eğer sizde dövme yaptırmayı arzu ediyorsanız ancak bu dövmenin kalıcı olmasını istemiyorsanız artık bunun için de bir çözüm yolu var. Son yıllarda giderek gelişen kalıcı makyaj uygulaması artık dövme yapımında da kullanılmaya başlandı. Kalıcı makyaj ile dövme çalışmasının en avantajlı tarafı dövmenin bir süre sonra kendiliğinden kaybolması olarak gösterilmekte. Bu şekilde dövme yaptırmak size de cazip geliyorsa ve güvenilir bir yerde bu işlemi yaptırmak istiyorsanız Bursa kalıcı makyaj ile dövme çalışması konusunda kendini ispatlamayı başarmış olan güzellik merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj İle Dövme Çalışması Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj ile dövme çalışmasında normal dövme yapımından daha farklı bir teknik kullanılmaktadır. Dövme yapımında kullanılan iğneler çok daha kalınken kalıcı makyajda daha ince iğneler kullanılmaktadır. Ayrıca normal dövme yapımında mürekkep kullanılırken kalıcı makyajda doğal pigmentlerden faydalanılmaktadır. Bu pigmentler zaman içerisinde vücut tarafından eritildiğinden 1-1,5 yıl içerisinde kalıcı makyajla yapılan dövme silinecektir. Bu süre kişilerin cilt yapıları, yaşları ve yaşadıkları çevre koşullarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kalıcı Makyaj İle Dövme Çalışması Kimlere Uygulanabilir?

Kalıcı makyaj ile dövme çalışması esasen herkese uygulanabilir. Bunun istisnası olarak şeker hastalığı olan kişileri, kemoterapi görenleri, kan sulandırıcı ilaç kullananları ve 18 yaşından küçükleri gösterebiliriz. Bu kişilere kalıcı makyaj ile dövme çalışması yapılmamaktadır.

Kalıcı Makyaj İle Dövme Çalışması Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Diğer kalıcı makyaj uygulamalarında olduğu gibi dövme çalışmasında da hijyen ilk sırada yer almalıdır. Bu işlem sırasında kullanılacak her türlü ekipman ve malzemeler steril olmalıdır. Çalışmayı gerçekleştiren uzmanın kullandığı cerrahi eldiveni her müşteride yenilemesi gerekmektedir. Tabii ki kullanılan tüm iğneler tek kullanımlık olmalıdır. Uygulama yapılan mekanın son derece temiz ve steril olması da büyük önem taşımaktadır.

Dövme yaptırmayı düşünüyorsanız ileride herhangi bir sebepten dolayı dövmeyi sildirmeniz gerektiğinde yaşayacağınız sıkıntıları düşünüp, Bursa kalıcı makyaj ile dövme çalışması yaptırma konusunu değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Randevu almak için iletişime geçin