Kalıcı Makyaj Uygulaması

Makyaj neredeyse tüm kadınların hayatının vazgeçilmez bir parçası. Bakımlı ve güzel görünmek için makyaj yapmayı herkes ister. Ancak hayatın koşuşturmacası içerisinde her zaman makyaj yapmak mümkün olmamakta. Her zaman bakımlı görünmeyi arzu ediyorsanız sizde pek çok kadın gibi kalıcı makyaj uygulamasından faydalanmayı düşünebilirsiniz. Bursa kalıcı makyaj uygulaması konusunda haklı bir üne sahip olan güzellik merkezimizle iletişime geçerek bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj lokal anestezi ile yapılan ve hazırlanan anti alerjik boyaların derinin hemen altına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu boyalar hiçbir şekilde koku yaymamakta ve cilde zarar vermemektedir. Dövme işlemine benzetebileceğimiz kalıcı makyaj uygulaması sayesinde ciltte fazla büyük olmayan kusurlar kapatılmakta ve bu işlemi yaptıran kadınlar çok daha bakımlı ve genç görünmektedirler. Kalıcı makyaj özellikle gözlere, kaşlara ve dudaklara uygulanmaktadır. Ayrıca saç dökülmesi sorunu yaşayanlar ve kirpiklerinde sorun olanlar da bu uygulamadan faydalanabilmektedir.

Kalıcı Makyaj Uygulaması Acıtır Mı?

Bu uygulamanın vereceği acı kişilerin ağrı eşiğine ya da anesteziye verdikleri yanıta göre değişmektedir. Ancak genellikle kalıcı makyaj yaptıran kişiler hafif bir yanma hissi ve titreşim hissettiklerini dile getirmektedirler. Bu hisleri en aza indirgemek için uygulama öncesinde uygulama yapılacak bölgeye medikal lokal anestezik kremler ve jeller kullanılmaktadır.

Kalıcı Makyajın Yan Etkisi Var Mıdır?

Kalıcı makyaj uygulamasını yaptırmak isteyenlerin aklına doğal olarak bu uygulamanın herhangi bir zararının ya da yan etkisinin olup olmadığı gelmektedir. Bu uygulamada kullanılan tüm boyalar hiçbir şekilde kimyasal olmadıklarından herhangi bir zarar vermeleri ihtimali yoktur. Ancak özel maddelere karşı alerjisi olanların bu uygulama konusunda dikkatli davranması ve doktoruna danışması gerekir. Kalıcı makyaj uygulamasının gerçekleştirildiği güzellik merkezinde de alerji testi yaptırmak mümkündür.

Kalıcı Makyajın Etkisi Ne Kadar Sürer?

Etkisi yaklaşık olarak 3 ila 5 yıl süren kalıcı makyaj, bu sürelerden sonra silinmeye başlamaktadır. Bunun sebebi kullanılan maddelerin kimyasal olmamasıdır. Eğer kalıcı makyaj uygulamasından memnun kaldıysanız işlemi tekrar yaptırabilir ve her daim bakımlı görünmeye devam edebilirsiniz.

Randevu almak için iletişime geçin