Kavitasyon

Cerrahi bir operasyona gerek kalmadan, iz bırakmayan, ağrı ve acı duymadan vücudunu şekillendirmek isteyenlerin başvurduğu bir yöntem olan kavitasyon, özellikle bölgesel olarak zayıflamak isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Kavitasyon uygulamasından sonra yağ hücreleri erimekte ve bu sayede bölgesel incelme sağlanmaktadır. Sizde vücudunuzun belli bölgelerindeki fazlalıklardan şikayetçiyseniz Bursa kavitasyon konusunda başarılarıyla adından söz ettiren estetik ve güzellik merkezimizle iletişime geçmelisiniz.

Kavitasyon Nedir?

Kavitasyon, düşük ultrason dalgalarının uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir. Ultrason dalgaları sayesinde ısı halindeki enerji ve basınç dalgaları serbest kalmakta ve yağ tabakaları da titreşime karşı direnme kapasitesini kaybetmektedir. Böylece yağ hücreleri kırılmakta ve zayıflama sağlanmaktadır. Kırılan yağ hücreleri sıvılara dönüşerek dolaşım sistemi tarafından emilmekte ve vücut tarafından enerji kaynağı olarak değerlendirilmektedir. Kavitasyon uygulaması anestezi gerektiren bir uygulama değildir. Vücutta hiçbir ağrı ve sızı oluşturmamaktadır. Sadece ses dalgalarından dolayı vücutta titreşim meydana gelir. Uygulama sona erdiğinde titreşimler de durmaktadır.

Kavitasyonun Herhangi Bir Zararı Var Mıdır?

Kavitasyon uygulamasını denemek isteyenlerin merak ettiği konuların başına bu uygulamanın herhangi bir zararının olup olmadığı gelmektedir. Kavitasyon kalp pili olanlara, hamilelere, karaciğer fonksiyon bozukluğu olanlara ve akut hastalığı olan kişilere uygulanmamaktadır. Bunun dışında geçici kızarıklık, mide bulantısı ve aşırı susuzluk gibi yan etkiler olması ihtimali vardır. Ancak bu ihtimal çok düşüktür.

Kavitasyon Uygulamasından Elde Edilen Sonuçlar Nelerdir?

Hızlı bir şekilde etki eden kavitasyon uygulamasını yaptıran pek çok kişi 2 ila 10 cm arasında incelme elde ettiğini dile getirmektedir. Kişilerin yaşı, doku yapısı, metabolizması, uygulama yapılan bölge ve hormonlarındaki değişikliklere göre kavitasyon uygulamasından elde edilen sonuçlar farklılık gösterebilmektedir. Kavitasyon uygulamasıyla birlikte diyet ve spor yapılması alınacak sonuçların daha başarılı olmasına katkıda bulunmaktadır.

Kavitasyon Uygulamaları Kaç Seans Yapılmaktadır?

Vücutta en çok kavitasyon uygulaması yapılan bölgeler karın, bacakların iç ve dış kısımları ile kalçalardır. Her bir kavitasyon seansı yaklaşık 35 dakika sürmektedir. Etkili sonuçlar elde edilmesi için en az 6 ila 10 seans yapılması gerekmektedir. Vücutta erimenin hissedilmesi için 72 saat geçmesi beklenmelidir.

Randevu almak için iletişime geçin