Kirpik Perması

Gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran faktörlerden biri hiç şüphe yok ki kirpiklerdir. Kirpiklerin kıvrık olması gözlerin daha iri görünmesini sağlamakta ve göz makyajını daha belirgin hale getirmektedir. Pek çok kadın göz makyajı yapmadan önce kirpik kıvırma aletleri kullanmaktadır. Sürekli böyle bir işlem yapmak yerine uzun süreliğine kıvrık kirpiklere sahip olmak isteyen kadınlar kirpik perması yaptırmayı tercih etmektedir. Sizde böyle bir işlem yaptırmayı düşünüyorsanız Bursa kirpik perması hakkında bilgiler bulabileceğiniz bu makalemizi mutlaka okumalısınız.

Kirpik Perması Nedir?

Kirpiklerin belirli bir süre için kalıcı olarak kıvrık kalmasını sağlayan kozmetik işlemine kirpik perması adı verilmektedir. Bu işlem ilk kez yapıldığında 1-1,5 ay kadar, ikinci ve üçüncü seferlerde ise 2-3 ay kadar kirpikler kıvrık kalmaktadır. Bu süreler geçtiğinde kirpikler eski haline dönmektedir.

Kirpik Perması Nasıl Yapılır?

Kirpik perması, kirpiklerin uygun boyda özel bir kirpik bigudisine sarıldıktan sonra solüsyon uygulanmasıyla gerçekleştirilmektedir. İki ayrı solüsyon işlemi yapılmakta ve bu iki işlem arasında ise kirpiklerin havayla temas etmemesi için maske kullanılmaktadır. Bu işlem yaklaşık 1 saat sürmektedir. İşlemden sonra günlük hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Kirpiklerinizin su ile temas etmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Kirpik Perması Kirpiklere Zarar Verir Mi?

Kirpik perması uygulamasını yaptırmak isteyenlerin aklını en çok meşgul eden sorulardan biri kirpilerinin zarar görüp görmeyeceğidir. Bu işlemin bir uzman tarafından yapılması şarttır. Kullanılan solüsyonların taze olması gerekmektedir. Aksi takdirde gözler mikrop kapabilir ya da kirpikler yanabilir. Bu işlemi güzellik merkezinde uzman bir kişiye yaptırdığınız takdirde hiçbir sorun olmayacaktır.

Kirpik Perması Uygulamasından Sonra Neler Yapılmalı?

Sağlıklı kirpiklere sahip olmak istiyorsanız kirpik perması yaptırdıktan sonra düzenli olarak kirpik besleyiciler kullanmanız önerilmektedir. Bu sayede kirpik kökleriniz güçlenecek ve kirpiklerinizin dökülmesi azalacaktır. Ayrıca kirpikleriniz daha uzun süre kıvrık kalacaktır.

Kirpik Permasının Ardından Kirpik Boyama İşlemi Yapılabilir Mi?

Gözlerinizi belirginleştirmek amacıyla kirpik perması yaptırmayı düşünüyorsanız ancak kirpikleriniz çok açık renkse kirpik permasıyla birlikte kirpik boyama işlemini de yaptırabilirsiniz. Bu işlemlerin arka arkaya yapılmasında hiçbir sakınca yoktur.

Randevu almak için iletişime geçin