Lenf Drenaj

Fazla kilolarınızla başınız dertteyse, selülit probleminiz varsa ya da vücudunuzdaki sarkmalardan rahatsızlık duyuyorsanız lenf drenaj sizin için en uygun yöntem olabilir. Vücudun her bölgesine uygulanması, ağrısız ve acısız bir yöntem olması lenf drenajı cazip kılmaktadır. Bursa lenf drenaj hakkında detaylı bilgi için güzellik merkezimizle iletişim kurabilirsiniz.

Selülit Tedavisinde Lenf Drenaj Masajı

Elle veya lenf drenaj makinesi ile yapılan lenf drenaj masajı derinin harekete geçmesini ve damarlardaki lenfatik akışın itilmesini sağlamaktadır. Belirli noktalara parmaklar yardımıyla basıldığında kullanılmış lenflerin atılması ve bu bölgedeki kan dolaşımının hızlanması selülitlerin önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Yapılan masaj sayesinde kilo alımına ve selülite yol açan toksin ve ödemler atılırken dolaşım sistemi de düzenlenmektedir. Lenf drenaj masajı yapılırken hiçbir ürün kullanılmayabileceği gibi selülit giderici çeşitli yağlardan da faydalanılabilmektedir. Lenf drenajın vücut için hiçbir zararı ya da yan etkisi bulunmamaktadır. Tamamen ağrısız ve acısız bir uygulamadır.

Lenf Drenaj Kimler İçin Uygundur?

Lenf drenaj uygulaması vücudunda toksin birikmesi olanlar, selülit ve kilo sorunları bulunanlar, ödem ve şişme yaşayanlar, kan dolaşımı bozukluğundan yakınanlar, kol ve bacak gibi bölgelerinde şişkinlikleri olanlar, sigara ve alkol gibi maddeler kullanan ve bu yüzden vücudunda oluşan toksinlerden arınmak isteyenler ile kılcal damarlarının yoğunlaşarak cilt yüzeyine çıkması gibi sorunlarla karşı karşıya olanlar için uygun bir yöntemdir. Ayrıca sezeryan olan kadınlarda iki ay geçtikten sonra, doğum yapan kadınlar ise 45 sonra bu uygulamaya başvurabilirler. Kemoterapi tedavisi gören hastalar, hemoroit hastaları, yüksek tansiyonu olan kişiler, diyabet hastaları, hamile kadınlar, kemik erimesi olan kişiler, obezite sorunu yaşayanlar, cildinde alerji olanlar ve yeni ameliyat olmuş kişiler için lenf drenaj yöntemi uygulanmamalıdır.

Lenf Drenaj Seansları

Her bir lenf drenaj seansı yaklaşık olarak 20-25 dakika kadar sürmekte olup 2-3 gün aralıklarla seans gerçekleştirilebilmektedir. Lenf drenaj kişiye göre farklılık gösterebilen bir uygulama olduğundan seans sayıları farklılık gösterebilmektedir. Selülit tedavilerinde 10-15 seanstan sonra etkili sonuçlar almak mümkün olmaktadır.

Estetik kaygılar taşıyorsanız Bursa lenf drenaj hakkında ve güzellikle ilgili aklınıza takılan her türlü konuda estetik ve güzellik merkezimizle irtibata geçebilirsiniz.

Randevu almak için iletişime geçin