Lumishape

Eğer fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ve tüm çabalarınıza rağmen kilo vermeyi başaramadıysanız ya da selülitlerinizden şikayetçiyseniz siz de pek çok kişi gibi Lumishape ile zayıflamayı tercih edebilirsiniz. Özellikle bölgesel inceleme konusunda son derece başarılı bir uygulama olan Lumishape, sizinde hayallerinizdeki vücuda sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Bursa Lumishape ile zayıflama ve selülit tedavisi denildiğinde üst sıralarda yer alan Nadiye Mesutoğlu Estetik ve Güzellik Salonu her konuda olduğu gibi bu konuda da sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir platformdur.

Lumishape Nedir?

Lumishape cihazı kullanılarak vakum masaj ve mekanik masaj yapılabilmekte, kızıl ötesi optik enerji ile bi-polar radyofrekansı uygulanabilmektedir. Göz altı, yüz ve boyun, kol ve bacak ile karın ve sırt bölgesinde kullanılmak üzere dört adet başlığı bulunan bu cihaz bölgesel incelme ve cilt yüzeyinin pürüzsüzleştirilmesinde kullanılmaktadır.

Lumishape Nasıl Uygulanır?

Lumishape’in kızıl ötesi dalga boylu optik kaynağı ile derinin 5 mm kadar altına inilerek bu bölge ısıtılmaktadır. Bu işlem yapılırken derinin üst tabakası korunmaktadır. Bi-polar radyofrekans ile de derinin 15 mm altında bulunan yağ tabakasına dek inen bir ısınma sağlanmaktadır. Kızıl ötesi ışınların ve radyofrekansın birlikte kullanılması daha etkili olmaktadır. Oksijenin hücrelere geçişi dokularda yaratılan derin ısınmanın 2 kat fazlalaşmasını sağlamaktadır. Bu sayede yağ hücrelerinin sayısı azalmakta ve hacimleri küçülmektedir. Lenfatik drenaj artmakta ve böylece bölgesel incelme meydana gelmektedir.

Lumishape İle Vakum Masajı

Lumishape kullanılarak yapılan vakum masajı selülit tedavisinde kullanılmaktadır. Vakum masajı sayesinde uygulama yapılan bölgede damarlar genişlemekte ve kan dolaşımı artmaktadır.

Lumishape ile Mekanik Masaj

Mekanik masaj uygulamasıyla hücre içerisinde birikmiş sıvılar lenf damarlarına yönlendirilmekte ve bağ dokusu üzerindeki etkileri ile hipodermisteki yağ odacıklarının küçültülmesi sağlanmaktadır.

Lumishape Seansları

Lumishape seanslarının etkili olabilmesi için haftada iki seans olmak üzere sekiz seans uygulanması gerekmektedir. Boyun, yüz ve göz bölgelerinde ise haftada bir seans uygulanmaktadır. Her bir seans uygulama yapılan alanın genişliğine göre yaklaşık olarak 30 dakika ile 1 saat arasında zaman almaktadır. İlk seansın uygulanmasının ardından selülitlerde iyileşme ve vücutta incelme hissedilmekle birlikte seanslar ilerledikçe etkiler daha belirgin bir şekilde gözlenmeye başlamaktadır.

Randevu almak için iletişime geçin