Medikal El-Ayak Bakımı

Ellerimiz ve ayaklarımız günlük hayatın koşuşturmacası içinde belki de vücudumuzun en çok yıpranan bölgeleri. Sağlıklı estetik görünen ellere ve ayaklara sahip olmak için medikal el-ayak bakımı yaptırmak büyük önem taşıyor. Bu bakım sayesinde hem el ve ayaklarda oluşabilecek sorunların önüne geçmek hem de güzel görünmelerini sağlamak mümkün. Sitemizde Bursa medikal el-ayak bakımı konusunda ihtiyacınız olan bilgilere ulaşabilirsiniz.

Medikal El Bakımı

Vücudumuzda ellerimizden sonra dış etkilere karşı en açık olan bölge ellerimizdir. Herkes genellikle özel olarak yüz bakımı yaptırmayı tercih ederken ellerini bu konuda ihmal etmektedir. Oysa ellerinde aynı yüz gibi belirli aralıklarla uygulanacak medikal bir bakıma ihtiyacı vardır. Ellerde bulunan cilt ve tırnak dokularına mutlak suretle ayrı ayrı bakım yapılmalıdır. El tırnakları hijyenik açıdan olduğu kadar estetik açıdan da önem taşımaktadır. Tırnaklar birçok hastalığı taşıyabilmektedir. Yüz gençleştirmek için pek çok tedavi yöntemi bulunmakta ancak eller için böyle bir yöntem bulunmamaktadır. Bu nedenle el bakımı üzerinde hassasiyetle durulması gereken bir konudur.

Medikal El Bakımı

Ayaklar tüm gün boyunca vücudun ağırlığını taşıdığından sağlıklı olmaları çok önemlidir. Ayak bakımı mutlaka bu konuda deneyimli podiatri uzmanları tarafından yapılmalıdır. Diyabetli hastalarda ayaklarda his kaybı meydana geldiğinden ayak sağlığının kaybedilmesi riski ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle bu hastaların özel podiatri bakımları bilhassa önem taşımaktadır. Podiatrı uzmanları sadece diabetli hastalara değil ayak bakımına özen gösteren ve ihtiyaç duyan herkese hizmet sunmaktadır. Ayak sağlığı konusunda yapılan araştırmalar insanların %85’inin herhangi bir şekilde de olsa ayaklarıyla ilgili problem yaşadığını göstermektedir. Özellikle sivri burunlu, dar ve yüksek topuklu ayakkabılar giyilmesi, sert zeminlere sürekli olarak basılması ve bilinçsiz bir şekilde uygulanan pedikür ayaklarda sorunların ortaya çıkmasına yol açıyor. Ayaklarda batıklar, nasırlar, siğiller ve mantar oluşabildiği gibi çeşitli kemik ve eklem deformasyonları da gözlenebiliyor.

Ellerimizin ve ayaklarımızın sağlığını kaybetmesi durumunda yaşayacağımız güçlükleri düşününce medikal el-ayak bakımının önemi biraz daha anlaşılır oluyor. Sizde Bursa medikal el-ayak bakımı denildiğinde adından saygıyla bahsettiren estetik ve güzellik merkezimizi ziyaret ederek sağlıklı el ve ayaklara sahip olmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Randevu almak için iletişime geçin