Saçlarınıza Nasıl Bakmalısınız?

Saçlarınıza Nasıl Bakmalısınız?

Saçlarımız hepimiz için çok değerli! Onları güzelleştirmek adına yaptığımız işlemler, harcadığımız paralar, verdiğimiz emekler saymakla bitmiyor. Fakat saçlarınızın güzelliği için çok fazla para ve zaman harcamanıza gerek yok! Bilmeniz gereken birkaç yöntemle saçlarınızı daha gür, parlak ve canlı hale getirebilirsiniz.

Saçlarınızı Taramaya Uçlarından Başlayın

Saçlarınızı tararken yapmanız gerekenler oldukça önemli. Onları nazik bir şekilde, kırmadan taramalısınız. Saç diplerinizden saçınızı taramaya çalışırsanız, saçlarınız kırılır ve dökülür. O yüzden mutlaka saçlarınızı taramaya uçlardan başlamalısınız.

Mutlaka Saç Kremi ya da Kolay Tarama Spreyi Kullanın

Saçlarınızı taramadan önce saç kremi veya kolay tarama spreyi kullanmazsanız saçlarınız açılmakta zorlanır. Siz onları açmaya çalışırken hasar verirsiniz. Bu ürünleri kullanarak saçlarınızı kolayca ve kırmadan tarayın.

Saçlarınıza Haftada Bir Bakım Yağı Uygulayın

Saçlarınıza haftada bir uygulayacağınız bitkisel yağlardan oluşan maskeler ile saçlarınızı kökten uca besleyebilirsiniz. Saçınızın hızlı uzamasına, gürleşmesine ve güçlenmesine bu şekilde katkı sağlayabilirsiniz.

Saçlarınızın Düzenli Olarak Kırıklarını Aldırın

Saçlarınızın kırıklarını en fazla 3 ayda bir aldırmalısınız. Saçlarınızın uçları hava almazsa istediğiniz hızda uzayamaz ve saçların en çok uçları yıprandığından saçlarınız bütün olarak bakıldığında sağlıklı gözükemez.

Beslenmenize Önem Verin

Yukarıda saydığımız tüm bu uygulamalar haricinde tabiki en önemlisi beslenmenize dikkat etmek olacaktır. Sağlıklı besinlerle beslenerek saçlarınızı güçlendirebilir ve hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saçlarınız dökülüyorsa ve bunun nedenini bulamadıysanız, az su içmenizden kaynaklı olabileceğini hiç düşündünüz mü? Yediğiniz sağlıklı yiyecekler dışında bol su tüketmelisiniz. Su içmek saçlarınızı güçlendirir ve dökülmesini önler.