buz lazer

Selülit Tedavisi

Deri altında bilhassa bacaklarda, kol ve kalça bölgesinde düzensiz ve aşırı yağ birikimi ile oluşan ve portakal görünümü sergileyen bölgesel dolaşım bozukluğuna selülit adı verilmektedir. Obezite ve selülit aynı şey değildir. Normal kilodaki ya da zayıf kişilerde bile selülit görülebilmektedir, çünkü selülit oluşumu ile genetik ve hormonal yapı ile hayat tarzı ile ilişkilidir. Östrojen seviyesi yağ birikimini ve selüliti arttırmaktadır. Bu sebeple kadınlarda erkeklere oranla daha fazla selülit görülmektedir. Birçok kişinin korkulu rüyası olan selülitler sizinde hayat kalitenizi düşürüyorsa Bursa selülit tedavisinde adını üst sıralara yazdırmayı başaran estetik ve güzellik merkezimizi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Mezoterapi İle Selülit Tedavisi

Mezoterapi bölgesel zayıflama için kullanılan bir yöntem. Bunun yanı sıra selülitlerin de yok olmasını sağlamakta. Mezoterapi selülit tedavisi olarak uygulandığında üzerinde çok küçük iğneler olan rollep aparatları ya da ince mezoterapi iğneleriyle selülitli bölgeye enjekte edilmektedir. Her bir seansı 15 dakika kadar süren mezoterapi kişinin selülitlerinin durumuna göre 3 ila 10 seans arası uygulanmaktadır. Selülit tedavisi yapıldıktan sonra toplardamar ve lenfatik dolaşım düzelmekte, portakal kabuğu görünümünün ortaya çıkmasına sebep olan bağ dokusu bantları azalmakta, bu bantlar arasında sıkışmış olan yağ dokusu erimekte, selülitli bölgedeki ödem çözülmekte ve deri sağlamlaşmaktadır. Selülit tedavisinden sonra kişi hemen günlük hayatına dönebilir. Sadece uygulamadan hemen sonra spor yapmamalı ve 12 saat boyunca sıcak duş almamalıdır.

Masaj İle Selülit Tedavisi

Deneyimli kişilerce yapılacak masaj sayesinde hastanın dolaşımı canlanmakta ve bu sayede selülit oluşumu yok edilmektedir. Selülit tedavisinde kullanılan iki çeşit masaj bulunmaktadır: dolaşım masajı ve lenfatik drenaj masajı. Dolaşım masajıyla deri altındaki kan dolaşımı iyileştirilmektedir. Selülit masajlarının yüzeyde kalması ve hastaya acı vermemesi gerekmektedir.

Lazerle Selülit Tedavisi

Son yıllarda uygulanmaya başlayan bu yöntem aynı zamanda bölgesel incelmeyi de sağlamaktadır. Cihazın üzerinde bulunan vakum aparatı ile doku cihazın içine çekilmekte, lazer ve infrared ışınlarının dokunun alt tabakalarına kadar iletilmesiyle selülit tedavisi uygulanmaktadır. Hafif bir şekilde uygulanması gereken lazerle selülit tedavisi aynı zamanda lenfatik drenaj da yapmaktadır.

Randevu almak için iletişime geçin