Sıkça Sorulan Sorular

Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

Lazer epilasyonda uygulanan ışınlar sadece orta deriye kadar ulaşır. Deri altında ve iç organlara yayılması söz konusu değildir. Lazer ışını yayılan bir ışın değildir. Sadece atış bölgesinde belli bir derinliğe kadar etki eder. Fakat deriniz üzerinde herhangi bir tahriş veya ileri boyutta yanmalara kadar varabilecek sorunlar yaşamamak için alanında uzman kişilerden yardım almalısınız. Ayrıca cihazların FDA onaylı olmasına dikkat etmelisiniz.

Erkekler En Çok Hangi Bölgelere Epilasyon Yaptırıyor?

Erkekler en çok sırt, elmacık kemiği üzeri, boyun ve ense bölgelerine epilasyon yaptırıyor. Günümüzde epilasyon yaptıran erkek sayısında ciddi artış mevcut.

Kadınlar en çok hangi bölgeleri için epilasyon talep ediyorlar?

Kadınlar sıklıkla bacak, koltuk altı ve genital bölge için epilasyon talep etmektedirler. Yine kol ve yüz uygulamaları da yapılmaktadır. Fakat tüm vücut lazer epilasyonu sizin için en ekonomik ve konforlu seçim olacaktır.

Hangi Sıklıkta Cilt Bakımı Yaptırmalıyız?

Cilt Bakımlarınızı düzenli seanslar halinde yaptırdığınızda sonuçları daha net görebilirsiniz. Aylık ve yıllık olarak yaptıracağınız bakımlar cilt problemlerinizi ortadan kaldırarak, cildinizi yatıştırıp, parlaklaştıracaktır.

Cilt Bakımı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Cilt Bakımı yaptırırken mutlaka dikkat edilmesi gereken şey, cilt problemlerinizi belirleyip çözümünü de o problemlere uygun tedavi yöntemleriyle yapmaktır. Bunun için güzellik uzmanlarından size yol göstermelerini istemelisiniz.

Lazer Epilasyon Hamilelik Geçirmemiş Kişilere Zarar Verir mi?

Kadınların yıllardır problemi olan istenmeyen tüyler, ileri teknoloji cihazlar sayesinde sorun olmaktan çıktı. Hijyenik bir ortamda, Uzman Estetisyenler ile uygulanan Lazer Epilasyonun vücudunuza herhangi bir yan etkisi yoktur. En sık sorulan sorulardan biri de Lazer Epilasyon Uygulamalarının gebeliğe engel olup olmayacağıdır. Kaliteli uygulamalar yapıldığı takdirde gebeliğe engel teşkil edecek hiçbir durum yoktur.

Kanser Hastalığı Geçirmiş Kişiler Lazer Epilasyon Yaptırabilir mi?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için günümüzde sıklıkla kullanılan Lazer Epilasyon ile ilgili bilinen bir tehlike yoktur. Fakat burada Cihaz Seçimi ile Estetisyenlerin bu konuda bilgili olması çok önemlidir. Cihaz doğru kişiler tarafından kullanılmazsa, sağlık problemleri oluşabilir.