Vücut Analizi (Tanita)

Pek çok kişi ideal kiloya sahip olup olmadığını anlamak için sadece tartılmasının ve çıkan sonucu boyu ile orantılamasının yeterli olacağı düşüncesine sahiptir. Oysa bu düşünce gerçeği yansıtmamaktadır. Vücuttaki yağ ve kas oranının uyumlu olması daha önemlidir. Bu sebeple pek çok vücut yağ ölçüm cihazı geliştirilmiş bulunmaktadır. Tanita vücut analizi cihazı da bunlardan biridir. Eğer sağlıklı kilonuzda olup olmadığınızı ve yağ-kas oranınızın hangi seviyede olduğunu öğrenmek istiyorsanız Bursa vücut analizi (Tanita) denildiğinde akla ilk gelen estetik ve güzellik merkezi olan merkezimizi ziyaret edebilir, yazımızın devamını okuyarak vücut analizi ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tanita İle Vücut Analizi Nasıl Yapılır?

Tanita, üç ayrı frekans ile vücuttaki sıvı dağılımının yapısını analiz edebilen, 270 kg’ye kadar 100 gram aralıklarla tartım yapan yeni bir vücut analizi cihazıdır. Bu cihaz ile toplam vücut ağırlığı, kilo ve boy orantısı, bazal metabolizma hızı ve seviyesi, yağ oranı, yağ miktarı, yağsız kütle, toplam vücut sıvısı, yağ ve vücut tipi, iç organlar çevresindeki yağlanma durumu, hücre içindeki ve dışındaki sıvıyı ve kemik mineral miktarını ölçmek mümkün olmaktadır.

En Doğru Vücut Analizi Ne Zaman Yapılabilir?

Vücut analizinin doğru olarak yapılabilmesi için en uygun zamanlar sabahları yataktan kalktıktan 3 saat sonra, egzersiz yaptıktan, yemek yedikten ve aşırı sıvı tüketildikten 3 saat sonra, tuvalete gittikten sonra ve duş almadan, saunaya girmeden ve yüzmeye başlamadan öncedir. Eğer vücut analizi yaptırmayı düşünüyorsanız ateşli bir hastalık geçirmediğiniz, ilaç kullanmadığınız, uzun süre aç kalmadığınız, aşırı derecede yorgun olmadığınız ve çok stres yaşamadığınız bir zamanı seçmelisiniz. Hamile ve adet dönemindeki kadınların da vücut analizi yaptırmaması gerekmektedir.

Vücut Analizinin Önemi

Vücut analizi (Tanita) yaptırarak vücut yapınız, vücudunuzdaki yağ ve su oranınız ile metabolizmanız hakkında bilgi sahibi olabilir, bu bilgiler ışığında beslenme düzeninizi ve aktivitelerinizin yoğunluğunu planlayabilirsiniz. Sadece diyet yaparak kilo vermeye çalıştığınız takdirde yağ oranınızdan mı yoksa su oranınızdan mı azalma olduğunu anlamanız imkansızdır. Bu nedenle vücut analizi yaptırmanız gerekmektedir.

Randevu almak için iletişime geçin