Bölgesel Zayıflama

Fazla kilolarınızdan özellikle belirli bölgelerde biriken yağlarınızdan dolayı aynaya bakmak bile istemiyorsanız bir çözüm bulmanızın zamanı gelmiş demektir. Günümüzde çeşitli bölgesel zayıflama yöntemleriyle vücudun belirli yerlerinde biriken, diyet ve sporla ortadan kalkmayan yağlardan kurtulmak mümkün. Bursa bölgesel zayıflama konusunda başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren güzellik merkezimize ait bu sitede bölgesel zayıflama hakkında merak ettiğini ayrıntıları bulabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel zayıflama yöntemlerinin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu yöntemleri cerrahi ve cerrahi olmayan metotlar olarak ikiye ayırabiliriz. Bu yazımızda sizlere bazı bölgesel zayıflama yöntemleri hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Soğuk Lipoliz

Bu bölgesel zayıflama yönteminde özel başlıklar uygulama yapılacak alana yerleştirilmekte, bu başlıklar sayesinde vakum yapılarak o alandaki yağ dokuları hareketsiz hale getirilmektedir. Belirli bir zaman dilimine yayarak dokular soğutulmakta ve soğuk sayesinde yağ hücrelerinin donması sağlanmaktadır. Bu sayede yağ hücreleri kristalize olarak ölmekte ve zamanla vücuttan atılmaktadır.

Kavitasyon

Sadece bölgesel zayıflama için değil selülitleri yok etme ve cilt sıkılaştırma amacıyla da kullanılan bir yöntem olan kavitasyon, yağ dokusuna ultrason benzeri bir ses dalgasıyla ulaşılması ve hücrelerde aniden ve yüksek şiddette basınç değişiklikleri meydana getirerek yağ hücrelerinin parçalanması ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. Uygulanan kişinin vücudundaki yağlanma miktarına ve uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte vücutta ortalama 2-8 cm arasında bir daralma meydana getiren kavitasyon yöntemi hiçbir ağrı ve acıya yol açmadığından yoğun bir şekilde rağbet görmektedir.

Pressoterapi

Pressoterapi, çok fonksiyonlu bir drenaj yöntemidir. Bu yöntem sayesinde dolaşım sistemi harekete geçirilerek vücuttaki fazla yağlar, sıvılar ve toksinler atılmakta ve bölgesel zayıflama uygulamalarının etkinliği arttırılmaktadır. Pressoterapi ile vücuttaki sarkmalar toparlanmakta, selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Radyofrekans

Hem bölgesel zayıflama hem de kırışıklık ve selülit tedavisinde de kullanılan bir yöntem olan radyofrekans uygulamasında derideki ve deri altındaki dokularda bulunan su molekülleri ile iyonlar harekete geçirilmekte ve belirli bir sıcaklığa ulaşıncaya kadar ısıtılmaktadır. Bu sayede yağ hücreleri eritilmekte, kan ve lenf yoluyla vücuttan atılmaktadır.

Bursa bölgesel zayıflama ve çok daha fazlası için sitemizi takip etmeye devam edin!

Randevu almak için iletişime geçin